"Збережемо врожай від пожеж"

66511899_2318250534957597_3799703209665101824_n.jpg

     Під час жнивної кампанії 2018 року у державі виникло більше 50 пожеж на хлібних масивах, 3 пожежі в місцях зберігання та переробки зернових, 3 пожежі у місцях зберігання грубих кормів, внаслідок яких знищено більше 500 га зернових на корені та 800 т грубих кормів. Загальна сума прямих матеріальних збитків складає більше 11 млн. гривень.

       На території Волинської області протягом 2014-2018 років зареєстровано 8 пожеж на хлібних масивах сільськогосподарських підприємств, внаслідок яких знищено понад 90 га зернових культур на корні та завдано прямих матеріальних збитків на суму понад 1 млн. 200 тис. грн. Разом з цим, за даний  період  виникало  5 пожеж  на  складах  грубих  кормів,  внаслідок яких вогнем знищено близько 800 тон грубих кормів, завдано прямих матеріальних збитків на суму близько 1 млн. грн.

     Працівники Ківерцівського РВ УДСНС Украйни у Волинській області застерігають у період збирання врожаю біля жнивного поля необхідно мати напоготові трактор із плугом та спеціалізований автомобіль із насосом, пристосований для гасіння пожеж на хлібній ниві. Ремонт, стоянка та заправка пальним збиральних машин та агрегатів за необхідністю допускається не ближче, ніж на 30 метрів від хлібного лану.

   Агрегати, що використовуються на збиранні хлібів, мають бути забезпечені іскрогасниками та двома вогнегасниками, а також двома лопатами, мітлами, мати пристрій заземлення. Системи живлення, запалювання і змащування повинні бути справні та ретельно відрегульовані. Дроти електричної мережі на техніці необхідно надійно ізолювати та закріпити.

     На відстані 5 метрів основу скирти оборюють захисними смугами завширшки 4 метри. Відстань від скирт до ліній електропередач мусить бути не менше 15 метрів, до доріг 20 метрів, до будинків та споруд – 50 метрів.

     Із водіями-комбайнерами та іншими працівниками, залученими до збирання врожаю, має бути проведений протипожежний інструктаж.

   

      Під час збирання врожаю ЗАБОРОНЕНО:

  • - розкладати багаття на полях та поблизу них;
  • - курити поблизу хлібних масивів;
  • - спалювати стерню, післяжнивні залишки;
  • - полювати неподалік ланів;
  • - допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче 100 метрів від хлібних масивів.

Ківерцівський РВ УДСНС