Зустріч через півстоліття випускників Ківерцівської ЗОШ №1

     Зустріч випускників одинадцятих класів 1964 – 1965 навчального року відбулася 2 серпня в ЗОШ №1 м. Ківерці. Через 50 років знову за шкільними партами… Пригадалися друзі дитинства і юності, шкільні жарти і перші симпатії, вчителі і цікаві уроки. Життя у всіх склалося по різному. Цим і ділилися вже поважні учасники зустрічі. З двох випускних класів зібралося 29 чоловік. Приїхали звідусіль: Вінниці, Новоград – Волинська, Львова, Сарн, Коломиї,  Києва, Луганська, Іллічівська, Івано-Франківська, Луцька. Вдивлялися один одному в обличчя і здогадувались – хто… 

      Завітали на свято дитинства колишні директор школи Лідія Іванівна Киселюк, класний керівник Галина Миколаївна Черняк і вчитель Галина Семенівна Парафенюк.

        Вкінці 50-х років минулого століття перша міська школа не вміщала всіх охочих тут вчитись. Вчителі, батьки та учні взялись до будівництва нового двоповерхового корпусу, який було збудовано у 1960 році. Тому і у спогадах колишні старшокласники розповідали про будівництво закладу. Самі учні під керівництвом педагогів місили глину для цегли, заливали розчин у дерев»яні форми, потім цю цеглу сушили на сонці. Так зводилось нове двоповерхове приміщення. Для опалення школи у зимовий період учні 5-11 класів влітку та восени їздили у Муравище на торфозавод заготовляти і сушити торфяні брикети. А ще, звичайно, допомагали колгоспам у зборі овочів. Виробниче навчання хлопців і дівчат проходило на заводі Спецлісмаш. Навчалися слюсарній, токарній справі, ремонту автомобілів. Багато молоді після закінчення школи залишилися працювати на цьому заводі. Так поступово зміцнювалась матеріально-технічна база установи.

     В історію школи №1 вагомий внесок зробили і випускники 1965 року.

 

 Інна Тетюрко

Топ-фото Анни Солодкої