Звернення голови облдержадміністрації Володимира Гунчика у зв’язку з підвищенням рівня пожежної безпеки.

   Шановні волиняни! В області утримується високий клас пожежної небезпеки. Суха, без опадів погода та значне підвищення температури повітря спричинили виникнення пожеж не лише у лісових масивах, але й на торфовищах, сільськогосподарських угіддях та сміттєзвалищах.

   Рятувальники та лісівники роблять усе можливе, аби запобігти виникненню пожеж в екосистемах та у населених пунктах краю. Сили та засоби оперативно-рятувальних служб у всіх районах та містах перебувають у режимі підвищеної готовності на випадок  пожежі та загорання. Однак, за офіційною інформацією, основною причиною виникнення пожеж є саме людський фактор. Тому звертаюся до всіх волинян із проханням бути особливо обережними та відповідальними, особливо зараз, коли у період жнивної кампанії почастішали випадки пожеж у наслідок спалювання сухої трави та стерні.

   Маємо пам’ятати, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювати стерню, солому, розводити вогнища на полях. Адже такі дії не лише призводять до забруднення повітря, загорання й знищення прилеглих лісосмуг та лісових масивів, а й часто нищать ще не зібраний врожай, загрожують житловим та господарським будівлям. Та найгірше, коли від таких необдуманих дій страждають або гинуть люди.

   Прикро, але до таких наслідків призводить і необережне поводження з вогнем під час відпочинку у лісі, поблизу торфовищ та населених пунктів. Не допустімо, щоби радість відпочинку і спілкування з природою перетворилося на біду та шкоду. Будьмо пильними та обережними. А у випадку виявлення пожежі чи загорання необхідно терміново повідомляти відповідні служби.

   З особливим проханням об’єднати зусилля звертаюсь до сільських, селищних громад, органів виконавчої влади у районах та містах. Основними принципами роботи у цьому напрямку сьогодні мають бути оперативність і відповідальність. Не будьмо байдужими, об’єднаймося у боротьбі з природною стихією та людською необережністю, аби не завдавати значних матеріальних та екологічних збитків державі, вберегти населення і природу від суттєвих втрат.

   Захистімо себе, оточуючих та навколишнє середовище, збережімо багаті ліси Волині, її природні запаси, флору та фауну для нащадків.

З повагою, голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик.

 
Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю