Звернення голови РДА Валерія Ткачука з нагоди Дня пам’яті героїв Крут

574608.jpg

Шановні жителі Ківерцівщини!​ Україна 29 січня 2018 року відзначає 100-річчя знакової події – бою під Крутами. Битва, яка тривала майже п’ять годин, увійшла в історію як приклад неймовірної сили духу українців, зокрема, нашої молоді. Чотириста вояків, більшість із яких були юними хлопцями, витримали натиск чотиритисячної більшовицької армії. Погано озброєні і без особливих військових навичок вони довели, що свою державність українці готові захищати будь-якою ціною.

 

На жаль, і сьогодні нам доводиться ціною життів кращих синів України відстоювати право на незалежність. Схиляю голову перед тими, хто захищав державні цінності майже сто років тому, і так само вклоняюся тим, хто сьогодні стоїть на варті свободи та спокою громадян України. У цей день ми згадуємо юних хлопців – справжніх Героїв, які віддали життя за незалежність нашої держави.

 

Бій під Крутами – це символ патріотизму, відданості і любові до України. 29 січня 1918 року юні добровольці сміливо стали на захист української державності. Бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва.

 

Сьогодні історія повторюється. На сході України – війна, яка забирає життя патріотів, таких же юних хлопців, як і тих, які в 1918 році боролися заради  перемоги, боролися за майбутнє нашої країни. Наші славні кіборги 242 дні тримали оборону Донецького аеропорту.

 

Це –  подвиги в ім'я нашої свободи і права українців жити у власній країні.

 

Для нас кожен, хто проливає кров за нашу незалежність, кожен, хто віддає життя за наші мир і спокій –  навіки залишається в пам'яті.

 

І подвиги молодих хлопців, справжніх патріотів – це не просто наша історія, це приклад для кожного, хто серцем вірний України.

 

Вічна слава Героям Крут! Слава Героям України!

 

Голова РДА                                                            Валерій Ткачук