На Ківерцівщині через трансформаторні диверсії села залишаються без електроенергії.

sam_0578.jpg

   За два місяці поточного року пошкоджено чотири трансформаторні підстанції району. Наразі 39 будинків села Хром"яків обезточені вже більше тижня. Зловмисники шляхом злиття масла пошкодили трансформатори в селах Суськ, Яромель, Борохів. Сума збитків становить сотні тисяч гривень. Про це повідомив на оперативній нараді при голові РДА директор Ківерцівської філії ПАТ "Волиньобленерго" Ігор Дудко.

   Останнім часом злодії почали полювати за трансформаторами і трансформаторними підстанціями по Волинській області. Зафіксовано 13 випадків зливання трансформаторної оливи з діючого обладнання у Любешівському, Луцькому, Турійському, Рожищенському, Ківерцівському, Ратнівському районах. По кожному з випадків інформувались районні підрозділи Національної поліції України. Пошкоджуючи ємності, крадії зливають масло, яке застосовується для охолодження працюючого обладнання. Коли з трансформатора зливають масло, 2-3 дні він ще працює. Якщо система захисту від перегріву зреагує вчасно, він відключиться, якщо немає - вийде з ладу і перегорить. У результаті цілий населений пункт, а можливо, декілька, залишаться без електропостачання. На ліквідацію пошкоджень може піти кілька діб. Ресівці раніше ліквідували несправності протягом доби, але тепер, коли масла недостатно і всі резерви вичерпані, ремонтні роботи затягуються. Організація має великі збитки.
    Боротися з крадіями тільки силами енергетиків або правоохоронців не можливо. Це обладнання знаходиться і у  полі, і в населених пунктах. Місцеві мешканці бачать всіх підозрілих осіб, машини, які заїжджають в село, можуть записати їх номери, простежити за діями можливих зловмисників, коли вони крутяться біля трансформаторів. У таких випадках про це слід повідомити до сільської ради або на 102, чи на номер диспечера філії 2 -12 -85.

Інна Тетюрко